2ª PROBA DA COPA DE ESCALADA BASE E FINAIS DA COPA GALEGA EN A CORUÑA

CAM00284

A segunda proba e a final da Copa Galega de Escalada Base tivo por marco o Rocódromo de Riazor en A Coruña.

Na Copa desteano estiveron presentes as mellores promesas da Escalada Deportiva de Galicia representadas  polos xóvenes dos clubes galegos Sociedad de Montaña Artabros, Agrupación de Montañeros Independientes, Club Montañeiros Celtas, Clube de Montaña Xistra e Club Peña Trevinca Montañeiros de Galicia.

A proba coruñesa do día 21 de xuño contou con unha impecable organización de Sociedad de Montaña Artabros en colaboración con a Federación Galega de Montañismo.

Os podiums de dita proba foron os seguintes:

Categoría B feminina  (Sub 16)

1ª Marta Bao Gomes de Agrupación Montañeiros Independientes  (A Coruña)

2ª Sabela Suárez de Sociedad de Montaña Artabros (A Coruña)

3ª Ana Xia Nieto Rubio de Agrupación Montañeiros Independientes (A Coruña)

Categoría B masculina (Sub 16)

1º Pablo Pombar Gullán de Agrupación Montañeiros Independientes (A Coruña)

2º Javier Alejano García de Club Montañeiros Celtas (Vigo)

3º Bruno Casal González de Club Montañeiros Celtas (Vigo)CAM00348

 

 

O remate da Copa Galega en A Coruña según as puntuacións acadadas polos xóvenes escaladores en Vigo e A Coruña depararon os seguintes podios da Copa Galega de Escalada Base 2014

 

 

Categoría A  (Sub 18)

1º Campión Javier Vázquez Rodríguez de Club Montañeiros Celtas (Vigo)

2º Subcampión Antón Blanco de Agrupación Montañeiros Independientes (A Coruña)

3º Clasificado Felipe de Frutos Martínez de Clube de Montaña Xistra (Vigo)

Categoría B feminina (Sub 16)

1ª Campiona Marta Bao Gomes de Agrupación Montañeros Independientes (A Coruña)

2ª Subcampiona Sabela Suárez de Sociedad de Montaña Artabros (A Coruña)

3ª Clasificada Ana Xia Nieto de Agrupación Montañeros Independientes  (A Coruña)

Categoría B masculina (Sub 16)

1º Campión Javier Alejano García de Club Montañeiros Celtas (Vigo)

2º Subcampión Pablo Pombar Gullán de Agrupación Montañeros Independientes (A Coruña)

3º Clasificado Bruno Casal González de Club Montañeiros Celtas  (Vigo)

CAM00373

 

A entrega de medallas e trofeos estivo presidida por Adolfo Puch (Presidente da Federación Galega de Montañismo) quen manifestou que estes xóvenes, representan xa un potencial importante do Montañismo Galego cara a formar parte do Equipo Galego de Escalada da Federación Galega de Montañismo que en anos vindeiros representarán a nosa Comunidade nas Competicións da Federación Española de Deportes de Montaña e Escalada (FEDME).

 

 

Eiquí poñemos os pdf cas clasificacións da segunda proba da Copa de Escalada de Base deste ano 2014 e a clasificación final da Copa.

Engadimos algunhas imaxes da proba da copa desenvolvida na cidade de A Coruña no rocódromo de Riazor.

CAM00276

Clasificacion Coruña – Copa Galega Escalada Base 2014

Clasificacion Final Copa Galega Escalada Base 2014

Share Button
This entry was posted in ACTIVIDADES. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Estamos en Facebook!

  • DESCARGAS

  • FOTOS DAS ACTIVIDADES

  • 2017 COPA GALEGA CARREIRAS POR MONTAÑA

  • 2017 COPA GALEGA DE ESCALADA

  • 2017 COPA GALEGA ANDAINAS 50 KM

  • 2017 COPA GALEGA ANDAINAS MEDIA DISTANCIA

  • 2017 MARCHA NÓRDICA

  • 2017 Alto Atlas Marroquí

  • 2017 DÍA DO SENDERISTA DE ESPAÑA

  • METEOROLOXÍA